Міністерство доходів і зборів України ще 11 жовтня подав наказ № 329 до Міністерства юстиції щодо отримання дозволу на використання детектора брехні. Вчора Мін'юст офіційно підтвердило наказ і дало їм таке право. Комп'ютерний поліграф буде введений в експлуатацію після опублікування документа . А відповідне обладнання в Міністерстві доходів вже є.
Однак не у всіх випадках можна застосовувати детектор брехні. Існує тільки три ситуації , в яких можна його використовувати : при оперативно- розшукової діяльності в системі міністерства для звуження кола підозрюваних , при перевірці кандидатів на посади в Міністерство ( на алкогольну та наркотичну залежність , схильність до суїциду , кримінальне минуле і мотиви вступу на роботу ) і третій випадок - перевіряти співробітників в ході службових розслідувань.
Примушувати до проходження перевірки на детекторі брехні нікого не дозволяється. Опитуваний може в будь-який момент відмовитися від перевірки . І таке рішення не може вплинути в подальшому на яке-небудь обмеження прав цієї людини.
Така практика ведеться вже в 75 країнах світу. Зокрема , детектор брехні є і в Росії , і в Білорусі , і в Молдові. У той же час такі розвинені країни як Австралія , Австрія і Німеччина забороняють подібні перевірки .
В Україні ж колишній мер Києва Леонід Черновецький стверджував , що має досвід проведення таких перевірок , і хотів опитати таким чином своїх підлеглих.